Які освітні послуги може отримати дитина з ООП безкоштовно: коментар омбудсмена

Дата: 22.02.2024 16:44

Саме державна субвенція забезпечує заклади освіти та ІРЦ усім необхідним обладнанням та покриває психолого-педагогічні й корекційно-розвиткові заняття дітей з ООП. Тобто ці послуги для батьків та дітей є безоплатними.

Це зазначив освітній омбудсмен Сергій Горбачов у своєму блозі.

Такі послуги можуть отримати:

• діти з ООП, які здобувають освіту в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти;
  • діти з особливими освітніми потребами раннього та дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти;
  • учні з ООП, які здобувають освіту в інклюзивних класах загальної середньої освіти;
  • учні, які здобувають освіту у формі педагогічного патронажу;
  • учні з ООП, які здобувають середню освіту у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Зокрема, до таких безкоштовних для батьків послуг входять ритміка, розвиток мовлення, лікувальна фізкультура, соціально-побутове орієнтування, корекція розвитку, орієнтування у просторі, розвиток слухового, зорового, тактильного сприймання мовлення та формування вимови, корекція зору, логоритміка та інші.

Аби отримати ці послуги, батькам необхідно звернутися до інклюзивно-ресурсного центру, який проведе комплексну оцінку розвитку дитини й визначить перелік таких послуг. З висновком та рекомендаціями ІРЦ батьки дитини з ООП звертаються до закладу освіти, адже саме на його базі можна отримати послуги.

Джерело https://osvitoria.media/news/yaki-dodatkovi-osvitni-poslugy-mozhe-otrymaty-dytyna-z-oop-bezkoshtovno-komentar-ombudsmena/