МОН оприлюднило для ознайомлення організаційно-методичні вказівки ДСНС з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях на 2024–2025 роки

Дата: 17.01.2024 16:26

Міністерство освіти і науки оприлюднило для ознайомлення організаційно-методичні вказівки з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях на 2024–2025 роки. Відповідний документ ухвалила Державна служба з надзвичайних ситуацій 3 січня 2024 року.

Ознайомитися з його повним текстом можна нижче або за посиланням.

У МОН зазначили, що керівники департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської та державних адміністрацій мають поширити відповідну інформацію серед працівників районних (міських) управлінь (відділів) освіти й керівників закладів освіти всіх типів і форм власності.

Зокрема, згідно з документом, одним із пріоритетних напрямів для України на 2024–2025 роки у сфері цивільного захисту є створення належних умов для навчання дітей дошкільного віку, учнів і студентів діям у надзвичайних ситуаціях.

Крім того, у ДСНС виокремили ще низку завдань на поточний та майбутній роки:

✔ розвиток системи функціонального навчання керівного складу та фахівців у сфері цивільного захисту;

✔ проведення регіональних, місцевих і об’єктових командно-штабних, штабних та спеціальних навчань і тренувань з питань цивільного захисту;

✔ укріплення потенціалу територіальних громад щодо інформування населення про надзвичайні ситуації, у зоні яких або у зоні можливого ураження від яких може опинитися місце їх проживання;

✔ запобігання можливих ризиків і загроз здоров’ю та життю громадян;

✔ поширення у суспільстві основних засад культури безпеки;

✔ формування правильної соціальної позиції щодо власної безпеки й мотивації безпечної поведінки в різних сферах життєдіяльності.