Повноваження керівника закладу освіти щодо формування індивідуальної програми розвитку

Дата: 18.01.2024 08:25

Індивідуальна програма розвитку – документ, що забезпечує індивідуалізацію навчання особи з особливими освітніми потребами, закріплює перелік необхідних психолого-педагогічних, корекційних потреб/послуг для розвитку дитини. Розробляється групою фахівців з обов’язковим залученням батьків дитини з метою визначення конкретних навчальних стратегій і підходів до навчання.

У межах повноважень керівнику закладу освіти необхідно  проконтролювати, щоб ІПР була максимально зрозумілою і корисною.

❗Важливо! Вчителі, керівництво закладу, батьки учнів/учениць повинні мати змогу легко і ефективно використовувати програму для забезпечення розвитку дитини і формування навчальних навичок.

Варто зауважити, що  розробка індивідуальної програми розвитку є виключно командною роботою.

❗ Акцентуємо увагу!  На допомогу керівникам шкіл у творенні якісного інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами, Державна служба якості освіти у співпраці з проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) розробили посібник «Впроваджуємо інклюзію у закладі освіти» 👉 http://surl.li/ldkyw

Управління Державної служби якості освіти у Харківській області