Історія й іноземна стануть обов’язковими шкільними іспитами

Дата: 11.03.2023 11:12

Парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проєкт закону, яким передбачено проведення державної підсумкової атестації для учнів 9 та 11 класів з 4 обов'язкових предметів.

Про це, за результатами розгляду законопроєкту в освітньому комітеті, повідомив його голова Сергій Бабак.

Законопроєктом передбачено, що починаючи з 2024 року ДПА випускників базової та старшої школи  відбуватиметься з 4 обов’язкових предметів –  української мови, математики, історії України та іноземної мови (крім російської).

Водночас учні 4 класів також проходитимуть ДПА, але кількість обов'язкових предметів буде меншою.

«Це стосується випускників 9-х та 11-х класів з наступного навчального року. Для початкової школи ДПА буде з меншої кількості предметів», – голова профільного комітету Верховної Ради.

Автори законопроєкту наголошують, що прийняття законопроекту має дозволити підвищити якість здобуття учнями результатів навчання з історії України та іноземної мови.